آشنایی با روش "روابط عمومی دیجیتال"، یکی از روش های موثر در بک لینک سازی
آشنایی با روش "روابط عمومی دیجیتال"، یکی از روش های موثر در بک لینک سازی

آشنایی با روش "روابط عمومی دیجیتال"، یکی از روش های موثر در بک لینک سازی، روابط عمومی دیجیتال و وبلاگ نویسی مهمان از جهات متعددی با یکدیگر همپوشانی دارند، اما در شرایطی که وبلاگ نویسی بیشتر روی دریافت بک لینک تمرکز می‌کند، روابط عمومی دیجیتال از دو جهت متفاوت است که در این مقاله ما قصد داریم به آنها بپردازیم. همچنین در ادامه به بررسی روش "روابط عمومی دیجیتال" و مراحلی که برای استفاده از آن باید انجام دهید خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تفاوت روابط عمومی دیجیتال با وبلاگ نویسی مهمان

  • روابط عمومی به دنبال رابطه سازی و شکل گرفتن پیوندهای عمیق و بلندمدت است؛ یعنی باید تلاش کنید تا با طرف مقابل ارتباط نزدیک‌تری برقرار کنید. مثلاً می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی مختلف با وی و مطالبی که منتشر می‌کند تعامل داشته باشید و برایش نظر بگذارید.
  • روابط عمومی به دنبال افزایش آگاهی نسبت به برند و سپس بک لینک سازی است؛ هدف روابط عمومی دیجیتال قرار گرفتن پیام شما در برابر تعداد بیشتری از مردم است و فارغ از فالو یا نوفالو بودن لینک‌ها، مزایای بلندمدت آن لینک است که اهمیت بیشتری دارد. مثلاً شاید لینک‌های وب‌سایت بسیار پرطرفدار و معتبر Forbes نوفالو باشد، اما محبوبیت و اعتباری که از طریق ارسال مطلب در آن می‌توانید پیدا کنید می‌تواند سرانجام به بک لینک سازی طبیعی بی‌انجامد.

علاوه بر روش روابط عمومی دیجیتال و وبلاگ نویسی مهمان، شما می توانید با خرید بک لینک، به لینک سازی وبسایت خود کمک کنید.

برای استفاده از روابط عمومی دیجیتال در مسیر ساختن بک لینک، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. هدف خود را دقیقاً مشخص کنید؛ مثلاً افزایش آگاهی نسبت به یک محصول جدید یا بیشتر شدن مشترکان ایمیل.
  2. زاویه‌ای از هدفتان پیدا کنید که ارزش خبری داشته باشد؛ شرکت یا محصول شما چه چیزی در چنته دارد که بتواند به ژورنالیست‌ها انگیزه بدهد تا روی داستان شما تمرکز کنند؟ فقط به توضیح هدف خود بسنده نکنید، بلکه یک داستان جذاب بسازید؛ درباره شکل‌گیری ایده خود، یک یا چند ویدیو، اینفوگرافیک یا مطلب تهیه کنید.
  3. قبل از معرفی، با ژورنالیست‌ها رابطه نزدیک‌تری ایجاد کنید.
  4. یک معرفی جذاب تهیه کنید؛ اطمینان پیدا کنید که معرفی شما با حوزه فعالیت طرف مقابل هماهنگ است.

اگر درخواستتان رد شد، فیدبک بگیرید و به دنبال بهبود روش‌های خود باشید. درهرصورت از پرورش رابطه‌ها دست برندارید، چرا که هر رابطه‌ای می‌تواند به روابط بیشتری بی‌انجامد که می‌تواند مسیر اقدامات متعاقب شما را هموارتر کند.