آشنایی با برخی از روش های کسب درآمد از اینترنت
آشنایی با برخی از روش های کسب درآمد از اینترنت

آشنایی با برخی از روش های کسب درآمد از اینترنت، شاید بتوان گفت یکی از محبوب‌ترین مشاغل سال‌های اخیر، کسب درآمد از اینترنت در منزل است. برای آنکه درآمد آنلاین و اینترنتی داشته باشید، تنها به یک خط اینترنت و کامپیوتر نیاز دارید تا مرحله اول کار را پیش بروید. اما باید بدانید که علاوه ‌بر اینترنت و دستگاهی برای انجام کار، این فعالیت به دانش و تخصص هم نیاز دارد. بدون داشتن تخصص و یادگیری راه‌ های کسب درآمد اینترنتی نمی‌توان به موفقیت‌های بالا در این کار رسید. برای همین است که بسیاری از افراد، پس از شروع این فعالیت، به زودی آن را کنار می‌گذارند. پس کسب درآمد از اینترنت یعنی کسب دانش و تخصص آنلاین و به کارگیری درست و بهینه آن در فضای مجازی. چنانچه راه های کسب درآمد اینترنتی را یاد بگیرید و طرز صحیح استفاده از آن را بدانید، می‌توانید مسیر رشد را در این کسب و کار، راحت‌تر پیدا کنید.

روش های کسب درآمد از اینترنت

شرکت در نظرسنجی‌های آنلاین

یکی از روش‌های آسان و بی‌دردسر برای کسب درآمد از اینترنت، پر کردن نظرسنجی‌های آنلاین است. بسیاری از افراد و تیم‌های تحقیقاتی، برای انجام فعالیت‌های تحقیقی خود، به فرم‌های نظرسنجی نیاز دارند. برخی از آن‌ها، برای هر فرم نظرسنجی، مبالغی را در نظر می‌گیرند که پس از پر کردن آن‌، می‌توانید دریافت کنید.

راننده یا پیک اینترنتی

اگر هر نوع وسیله نقلیه (موتور، ماشین، وانت و …) دارید، به لطف اینترنت می‌توانید از آن برای کسب درآمد اینترنتی استفاده کنید. کافی است نام خود را به عنوان راننده یا سفیر در یکی از پلتفرم‌های تاکسی یا پیک اینترنتی ثبت کنید.

اسنپ، تپسی و الوپیک از بهترین گزینه‌های شما در ایران هستند.

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن یکی از راه‌های کاربردی و آسان برای کسب درآمد از اینترنت است. البته دقت داشته باشید که اپلیکیشن شما باید کاربردی باشد و به عبارتی، برای پاسخ دادن به یک نیاز خاص طراحی شده باشد. شاید یادگیری برنامه‌نویسی برای طراحی اپلیکیشن به نظرتان سخت برسد؛ اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

یوتیوبر شدن

اگر بالای ۱۸ سال دارید و می‌توانید ویدیوهای باکیفیت و با محتوای مناسب تولید کنید، یوتیوب برای کسب درآمد از اینترنت در اختیار شماست. Youtube Partner Program برنامه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد به ازای هر هزار باری که ویدیوی شما دیده می‌شود، مبلغی را از یوتیوب دریافت کنید.

رسیدن به این عدد شاید غیرممکن به نظر برسد اما با مدتی تلاش و تولید محتوای مناسب، به آن دست خواهید یافت. کافیست یک اکانت یوتیوب بسازید و ویدیوهایتان را یکی پس از دیگری منتشر کنید.

پادکستر شدن

پادکست‌ به‌خصوص پادکست‌های فارسی به سرعت در حال رشد هستند و جامعه فارسی زبان‌ها نیز هر روز بیشتر از دیروز به آن علاقمند می‌شوند. اگر بتوانید یک پادکست خوب با سناریویی مناسب بسازید، می‌توانید آن را منتشر کنید و از راه‌های مختلفی از جمله پرداخت جمعی، گرفتن تبلیغ، گرفتن حمایت و … از آن درآمد داشته باشید.

برای ساخت پادکست لازم نیست از ابتدا با تجهیزات حرفه‌ای شروع کنید. داشتن یک تلفن هوشمند و یک اپلیکیشن ساخت پادکست مانند Anchor کفایت می‌کند. سپس هر اپیزود را در پلتفرم‌های میزبانی پادکست منتشر و کسب درآمد اینترنتی را آغاز کنید.